108100


Uni Grunt Euro-Mix 1l - koncentrat

Bezbarwny, płynny preparat gruntujący w postaci koncentratu, do głębokiej penetracji porowatych i chłonnych podłoży; ma na celu ograniczyć i wyrównać chłonność oraz wzmocnić podłoże.

PORO-GRUNT – płynny preparat gruntujący, bezbarwny.

Zastosowanie:

Gotowy preparat gruntujący EX 7.02 należy stosować do gruntowania wszystkich porowatych i chłonnych podłoży, takich jak: podłoża gipsowe, anhydrytowe, betonowe, cementowe i cementowo-wapienne, wapienne, gazobetonowe, płyty kartonowo-gipsowe, itp.

Preparat PORO-GRUNT 7.02 przeznaczony jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Stosować w stanie nierozcieńczonym. Temperatura podłoża +5 do +25 °C.

Właściwości:

Preparat gruntujący PORO-GRUNT posiada zdolność do głębokiej penetracji porowatych i suchych podłoży, jednocześnie wzmacniając i zabezpieczając je przed wilgocią. Doskonale wyrównuje chłonność podłoży, polepszając przyczepność oraz równomierne wysychanie kolejnych warstw np. kleju do glazury, tynku, farby, wylewki samopoziomującej. Stwarza warstwę kontaktową uniemożliwiającą powstanie materiałów pęczniejących na styku podłoże zaprawa.

Sposób użycia:

Gruntowane podłoże powinno być mocne, suche i czyste. Zaleca się, aby podłoże było wolne od pyłów, kurzu, tłuszczów i olejów. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości należy usunąć istniejące wady poprzez mycie, suszenie, szczotkowanie ręczne lub mechaniczne. Nakładanie preparatu PORO-GRUNT 7.02 może odbywać się sposobem ręcznym — za pomocą pędzla lub wałka malarskiego — lub mechanicznym — urządzenia natryskowe.

Środek należy nakładać jednokrotnie, cienką i równomierną warstwą. W przypadku podłoży szczególnie chłonnych można nałożyć drugą warstwę. Użytkowanie podłoża można rozpocząć po co najmniej 24 godzinach od chwili nałożenia preparatu.

Dane techniczne:

- Skład: płynna emulsja na bazie żywicy styreno–akrylowej
- Gęstość preparatu ok. 1,03 kg/litr
- Zużycie preparatu (przy gruntowaniu jednokrotnym) 0,1–0,2 kg/m2
- Temperatura st
Cena sprzedaży 7,00 zł