108097


Tynk maszynowy Knauf MP75 lekki 30kg

Nowoczesne jednowarstwowe tynki gipsowe

„Od piwnicy aż po dach
”Gips jest genialnym wynalazkiem natury – jednym z najstarszych materiałów budowlanych, wykorzystywanym przez ludzkość. Już 7.000 lat przed narodzeniem Chrystusa odegrał on ważną rolę przy budowie wieży Jerycha oraz 2.500 lat p.n.e. przy budowie piramidy Cheopsa. To znaczenie gipsu utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Materiał ten przetwarzany jest obecnie na wysokiej jakości tynki wewnętrzne.

Znajdują one wszechstronne zastosowanie, w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Jest to materiał idealny do każdego podłoża. Wieloletnie doświadczenia potwierdziły walory wyrobów gipsowych. Powierzchnie ścian i sufitów, pokryte tynkiem gipsowym, są przyjemne w dotyku, a pomieszczenia są ciepłe i przytulne. Materiał ten reguluje również wilgotność, wchłaniając lub oddając jej nadmiar. W przypadku działania wysokiej temperatury, naturalne właściwości gipsu powodują uwalnianie się pary wodnej, która tworzy przeciwogniową osłonę. Nie bez znaczenia jest też fakt, że tynki gipsowe i skóra człowieka mają zgodne, pH, co sprawia, że powierzchnie te są przyjazne dla ludzi. Ściany i sufity, pokryte tynkiem gipsowym, mają niski współczynnik przenikania ciepła, co wiąże się z oszczędnością ogrzewania. Tynki gipsowe można stosować w obiektach nowo budowanych, a także remontowanych. Mogą być narzucane maszynowo lub ręcznie.

Profesjonalnym producentem systemów opartych na bazie gipsu, stosowanych w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym oraz przemysłowym jest firma KNAUF.
Stosując tynki firmy KNAUF można uzyskać powierzchnie od gładkich, poprzez lekko strukturalne, do powierzchni o wyraźnej fakturze. Tynki te stanowią idealne podłoże do malowania, tapetowania bądź układania glazury. Są proste i szybkie w wykonaniu. Nakłada się je jednowarstwowo. Czas wysychania wynosi, w zależności od panujących warunków, od 10 do 14 dni. Nowoczesne technologie maszynowe i logistyka pozwalają uzyskać szybki rytm pracy na budowi
Cena sprzedaży 22,00 zł