108097


Folia paroprzepuszczalna 195g/1m2/75m2-rolka

Folię wstępnego krycia - czyli folię paroprzepuszczalną - można stosować prawie pod wszystkie pokrycia dachowe. Jest elementem, który zapewnia izolację dachu: chroni konstrukcję, ociepla dach przed wiatrem i opadami, a także przepuszcza parę wodną, dzięki czemu pozwala dachowi oddychać. Dowiedz się, jak dobrać najlepszą izolację dachu.
Folia wstępnego krycia zabezpiecza dom przed wiatrem i opadami, zanim się ułoży pokrycie dachowe. Zaletą folii dachowych jest to, że nie obciążają konstrukcji dachu i są tańsze niż sztywne poszycie.
Folie wstępnego krycia to folie paroprzepuszczalne, czyli te układane od strony pokrycia (na krokwiach) i przepuszczające parę wodną na zewnątrz, ale blokujące wnikanie wilgoci z zewnątrz. Osłaniają dach przed przewiewaniem i zamakaniem. Są wodoszczelne przez co są niezbędnym elementem składowym kompletnej izolacji dachu.
Wilgoć nie ma wstępu
W zależności od stopnia przepuszczania pary wodnej rozróżnia się folie dachowe wysoko- i niskoparoprzepuszczalne. Obie przez pewien czas mogą pełnić funkcję pokrycia, stąd właśnie ich potoczna nazwa – folie wstępnego krycia (większość folii po dwóch tygodniach od położenia na więźbie pod wpływem promieniowania UV traci elastyczność, w przypadku folii modyfikowanych dodatkami stabilizującymi wydłuża się ten czas do trzech-czterech, a nawet sześciu miesięcy). O rodzaju folii informują dane techniczne na etykietach, czyli paroprzepuszczalność (liczba gramów wody przedostająca się przez 1 m2 folii w ciągu 24 godzin) lub odwrotnie do niej proporcjonalny współczynnik Sd. Folia wstępnego krycia powinna się cechować niskim współczynnikiem Sd (mniejszym niż 1 m), za to wyższą paroprzepuszczalnością.
Folie wstępnego krycia można stosować prawie pod wszystkie pokrycia dachowe. Jest elementem dachu, który spełnia funkcję izolacyjną – chroni konstrukcję i ocieplenie dachu przed nawiewanym pod pokrycie deszczem i śniegiem, nie dopuszcza, aby woda i wilgoć wdarły się w głąb dachu. Przepuszcza jednak parę wodną,
Cena sprzedaży 375,00 zł