108250


Folia Kubełkowa 1m x 20mb

CENA ZA M2
Cena sprzedaży 3,50 zł
Opis

Trwałość izolacji przeciwwilgociowej lub przeciwwodnej, a tym samym fundamentu w dużej mierze zależy od zastosowanego sposobu zabezpieczenia warstwy hydroizolacyjnej. Do ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi powłoki izolacyjnej stosuje się m.in. folie kubełkowe (membrany wytłaczane).

 

Materiał:

 

Do produkcji folii kubełkowych używany jest polietylen o dużej gęstośi HDPE (high density PE). Materiał ten starzeje sie bardzo powoli, jest odporny na wodę, dzięki czemu nie gnije oraz wykazuje obojętność na większość związków chemicznych powszechnie stosowanych oraz naturalnie występujących w gruncie. Ponadto folii tłoczonych z HDPE nie zniszczą grzyby, bakterie czy gryzonie żyjące w ziemi. Wyroby te są odporne na przerastanie korzeni roślinnych.

 

Zastosowanie:

 

Należy przede wszystkim pamiętać, że uszczelnianie ścian fundamentowych i fundamentów folią tłoczoną nie może pełnić roli samodzielnej izolacji wodoszczelnej. Znajduje ona zastosowanie jako ochrona i wspomaganie istniejącej hydroizolacji. Dzieje się tak między innymi dlatego, że zarówno izolacji przeciwwilgociowej, jak i wodochronnej podziemnych części budynku stawia się wiele wymagań. Spełnienie ich przez hydroizolację wykonaną z membran wytłaczanych byłoby bardzo trudne.

 

Izolacja powinna:

 

  *  być ciągłym, szczelnym układem oddzielającym obiekt lub jego część od wody lub wilgoci,

  *  ściśle przylegać do izolowanego podłoża,

  *  z poziomej przechodzić  w sposób ciągły w izolacje pionową.

 

Sposób montażu

 

Folię wytłaczaną (zwaną również membraną kubełkową) układa się wytłoczeniami skierowanymi w kierunku ściany fundamentowej. W rozwiązaniu tym folia separuje grunt od konstrukcji, natomiast pustka powietrzna umożliwia wentylowanie ściany. Folię mocuje się do podłoża za pomocą gwoździ lub kołków. Zastosowanie łączników mechanicznych wymaga oczywiście użycia podkładek uszczelniających. Miejscami, w których mocuje się folię, są wytłoczenia (punkty bezpośrednio przylegające do ściany).